Przed nami kolejna runda sportowych emocji. Gdzie obejrzysz spotkanie twojej drużyny

Wśród sportowych wydarzeń w ubiegły weekend chyba najbardziej warto wyróżnić pierwszą w historii występów w elicie koszykarek GTK Gdynia, które pokonały Energę Toruń. Z dobrej strony zaprezentowali się również koszykarze występujące w Energa Basket Lidze Czarnych Słupsk oraz Trefla Sopot oraz pierwszoligowej Decki Pelplin. Porażkami zakończyły się niestety starcia występującej a elicie Arki Gdynia oraz pierwszoligowych Kociewskich Diabłów. Do nieudanych ostatni weekend zaliczą również elbląskie szczypiornistki oraz siatkarze Plus Ligi.

GTK Gdynia w końcu zwycięskie

Wielkie emocje towarzyszyły sobotniemu starciu w Energa Basket Lidze Kobiet gdzie ostatnie w tabeli koszykarki GTK Gdynia podejmowały przed ostatnią Energę Toruń. Dla gospodyń spotkanie to było szansą na odniesienie pierwszego historycznego zwycięstwa w najwyższej klasie rozgrywek. Spotkanie lepiej rozpoczęły koszykarki z Torunia, które wygrały pierwszą kwartę 20:14. W drugiej kwarcie gospodynie odrobiły cześć strat i zniwelowały stratę do 2 oczek. W 3, najbardziej wyrównanej kwarcie strata GTK wzrosła do 3 punktów. Decydujące 10 minut to już wyraźna przewaga gospodyń, które wygrały tą partię 16:8 i całe spotkanie 61:56 wygrywając swoje pierwsze spotkanie w elicie. Po tym spotkaniu zespoły zrównały się punktami w tabeli, ale GTK Gdynia wciąż zajmuje 11 miejsce. Szansę na kolejne punkty gdynianki będą miały 16 stycznia, kiedy zagrają na wyjeździe z zespołem Enea AZS Politechnika Poznań.

GTK Gdynia – Energa Toruń 61:56 (14:20, 19:15, 12:13, 16:8)

Porażka akademików po dobrym spotkaniu

Jednym z najciekawszych spotkań Plus Ligi było starcie w Iławie, gdzie Indykpol podejmował Skrę Bełchatów. Spotkanie od początku było bardzo wyrównane i paradoksalnie tylko w jednym drugim secie, wygrany przez gospodarzy zwycięstwo było wyraźne (25:21). Niestety w pozostałych partiach, kiedy to o zwycięstwie decydowały końcówki (w tym dwie rozgrywane na przewagi)lepsi okazali się wyżej notowani goście i to Skra po tym spotkaniu cieszyła się z kompletu punktów. Indykpol po tym spotkaniu wciąż zajmuje 7 miejsce w tabeli. Szansę na kolejne punty olsztynianie będą mieli 15 stycznia, kiedy podejmą Ślepsk Malow Suwałki.

Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów 1:3 (23:25, 25:21, 26:28, 26:28)

Porażka Startu w pierwszym spotkaniu w tym sezonie

Szczypiornistki elbląskiego Startu w sobotę w Jarosławiu zmierzyły się z miejscowym EUROBUD-em. Faworytem tego spotkania wydawały się gospodynie jednak po świątecznej przerwie sprawa wyniku wydawała się otwarta. Spotkanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, które wyszły na prowadzenie. Z czasem jednak swoją grę poprawiły gospodynie, które odrobiły 2 bramkową stratę a po 30 minutach prowadziły 14:11. W drugiej połowie niestety dla Startu przewaga gospodyń jeszcze wzrosła i gospodynie utrzymały ją do końca spotkania wygrywając pewnie 29:23. Po tym spotkaniu Start zajmuje wciąż 7 miejsce w tabeli. Elblążanki kolejną szansę na punkty będą miały 16 stycznia, kiedy zagrają w Kielcach z miejscową Koroną.

EUROBUD JKS Jarosław – EKS Start Elbląg 29:23 (14:11)

Porażka Kociewskich Diabłów

Bardzo ciekawie zapowiadało się spotkanie w Starogardzie pomiędzy Kociewskimi Diabłami a Miastem Szkła Krosno. Oba zespoły przed tym spotkaniem znajdowały się w środku tabeli i bardzo chciały odnieść cenne zwycięstwo. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy wyszli na prowadzenie. Niestety choć początkowo gospodarzom udało się zniwelować stratę to z czasem goście znów odskoczyli i ostatecznie wygrali pierwszą kwartę 23:15. W drugiej kwarcie obie drużyny miały problem ze skutecznością i drużyny w sumie zdobyły zaledwie 21 punktów (10:11). Po przerwie SKS starał się odrobić straty, i ostatecznie trzeciej kwarcie wygrał 25:20 niwelując stratę go koszykarzy z Krosna do 4 oczek. W decydującej partii nie brakowało emocji. Najpierw goście powiększyli swoją przewagę do 11 punktów ale gospodarze grając ambitnie zdołali odrobić tą stratę doprowadzając do remisu a nawet wyszli na dwu punktowe prowadzenie. Niestety goście w końcówce poprawili swoją grę i niestety dla Kociewskich Diabłów wygrali to spotkanie 76:72. Po tym meczu SKS Starogard Gdański zajmuje 9 miejsce w tabeli. Szansę na kolejne punkty Kociewskie Diabły będą miały 15 stycznia, kiedy zagrają w Lublinie z zespołem AZS UMCS Start II Lublin.

SKS Starogard Gdański – Miasto Szkła Krosno
72:76 (15:23, 10:11, 25:20, 22:22)

Czarni pokonali koszykarzy z Bydgoszczy

W niedzielne popołudnie w Słupsku „czarni” podejmowali zespół Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz. Przed tym spotkaniem wydawało się, że faworytem będą gospodarze. Początek spotkania był jednak wyrównany i żadna z drużyn nie osiągnęła większej przewagi. Ostatecznie po 10 minutach prowadzili przyjezdni 22:19. W drugiej kwarcie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wyszli szybko na prowadzenie. Z czasem jednak znów swoją grę poprawili goście i ostatecznie znów okazali się odrobinę lepsi wygrywając tą kwartę 22:21 i schodząc na przerwę przy 4 punktowym prowadzeniu. Kolejne dwie partie to już jednak wyraźna przewaga faworyzowanych gospodarzy, którzy wygrali trzecią kwartę 28:17 i czwartą 31:17 a całe spotkanie 99:78. Po tym spotkaniu koszykarze Grupy Sierleccy Czarni Słupsk zajmują 2 miejsce w tabeli. Szansę na kolejne punkty słupczanie będą mieli 16 stycznia, kiedy zmierzą się na wyjeździe z zespołem Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk – Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 99:78 (19:22, 21:22, 28:17, 31:17)

Decka wraca z Pruszkowa z punktami

Ciekawe spotkanie oglądali kibice w niedzielny wieczór w Pruszkowie, gdzie miejscowy Znicz podejmował Deckę Pelplin. Po pierwszej bardzo wyrównanej kwarcie na dwupunktowym prowadzeniu byli gospodarze. W drugiej części spotkania początkowo lepsi byli również zawodniczki z Pruszkowa zwiększając przewagę do 6 punktów. Z czasem jednak do głosu doszli przyjezdni, którzy odrobili stratę i wygrali tą kwartę 24:19. W kolejnych kwartach również spotkanie było dość wyrównane z małym akcentem dla gości, którzy zarówna 3 (16:15) jak i decydującej (21:19) kwarcie byli ciut lepsi. Ostatecznie do koszykarze z Pelplina wygrali to spotkanie 77:71. Po tym spotkaniu Decka zajmuje 11 miejsce w tabeli. Koszykarze z Pelplina kolejne spotkanie w Suzuki 1 lidze rozegrają 16 stycznia, kiedy podejmą TBS Śląsk II Wrocław.

Znicz Basket Pruszków – Decka Pelplin
71:77 (18:16, 19:24, 15:16, 19:21)

Trefl zwycięski mimo „falstartu” w pierwszej kwarcie

W bardzo ciekawym spotkaniu w niedzielny wieczór zmierzyły się zespoły Trefla Sopot oraz PGE Spójni Stargard. Rozgrywany w Sopocie mecz rozpoczął się od przytłaczającej przewagi gości, którzy zdominowali gospodarzy i wyszli na prowadzenie 19:0. Później spotkanie się wyrównało ale ostatecznie goście po pierwszych 10 minutach prowadzili 26:9. W drugiej kwarcie gospodarze zabrali się za odrabianie strat, i choć nie szło to łatwo to wygrali tą kwartę 21:13 i zniwelowali stratę do 9 oczek. W trzeciej kwarcie Trefl wciąż musiał gonić wynik i ponownie udało się zbliżyć do rywali i przed decydującą partią goście prowadzili już zaledwie 4 punktami co zapowiadało wielkie emocje do końca. W czwartej kwarcie gospodarze znów okazali się lepsi wygrywając ją 20:15 i całe spotkanie jednym punktem 72:71. Dzięki temu zwycięstwu Trefl zajmuje 5 miejsce w tabeli Energa Basket Ligi. Szanse na kolejne punkty koszykarze z Sopotu będą mieli 16 stycznia, kiedy zagrają na wyjeździe z HydroTruckiem Radom.

Trefl Sopot – PGE Spójnia Stargard
72:71 (9:26, 21:13, 22:17, 20:15)

Trefl bez punktów w Zawierciu

Gdańskie Lwy w niedzielny wieczór w Zawierciu zmierzyły się z miejscowym Aluronem CMC Wartą. Faworytem tego spotkania byli znajdujący się w czołówce gospodarze. Niestety udowodnili to już w pierwszym secie w którym od początku wyszli na prowadzenie i wygrali go do 19. W drugim secie niestety przewaga gospodarzy była jeszcze większa i goście wygrali tą partię do 16. W trzecim secie spotkanie było już dużo bardziej wyrównane. Ostatecznie niestety znów górą gospodarze wygrywając tą partię do 22 i całe spotkanie pewnie 3:0. Po ty spotkaniu siatkarze Trefla Gdańsk zajmują 11 miejsce w tabeli. Szansę na punkty gdańszczanie będą mieli 14 stycznia, kiedy na wyjeździe zagrają z Cuprum Lubin.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Trefl Gdańsk
3:0 (25:19, 25:16, 25:22)

Pierniki „za Twarde” dla Assceco Arki Gdynia

W poniedziałkowy wieczór Assceco Arka Gdynia podejmowała Twarde Pierniki Toruń. Przed tym spotkaniem małym faworytem byli goście ale można było spodziewać się ciekawego spotkania. Początek meczu był wyrównany i po 10 minutach tablica wyników pokazywała wynik 29:30. W drugiej kwarcie ponownie nie było drużyny wyraźnie lepsze, ale niestety dla gospodarzy w końcówce goście odskoczyli na 6 punktów. W trzeciej kwarcie lepiej zaczęli goście, którzy odskoczyli Arce i ostatecznie wygrali tą partię 28:18. Gospodarze w decydującej partii próbowali odrobić stratę ale wystarczyło to jedynie na wygranie 4 kwarty 25:20, co niestety nie wystarczyło i goście wygrali to spotkanie 101:90. Po tym spotkaniu Asseco Arka Gdynia zajmuje w tabeli 13 lokatę. Szansę na poprawę tej sytuacji gdynianie będą mieli 15 stycznia, kiedy zagrają we Wrocławiu z miejscowym WKS Śląskiem Wrocław.