Sport Nieudana środa w wykonaniu drużyn z regionu. Porażki Olimpii i MMTS-u

Nieudana środa w wykonaniu drużyn z regionu. Porażki Olimpii i MMTS-u

W środę na ligowych boiskach zaprezentowało się Olimpia Elbląg oraz MMTS Kwidzyn. Obie drużyny czekały trudne zadania i niestety żadna z nich nie zdołała sprawić niespodzianki i zdobyć cennych punktów.

Piłka Ręczna: „Planowa” porażka MMTS-u z Orlenem

Spotkania w PGNiG Superlidze w naszym kraju można podzielić na te gdzie walczy się od cenne punkty i te gdzie w większości wypadków chce się zaprezentować z jak najlepszej strony. Takim spotkaniem było wczorajsze starcie MMTS-u Kwidzyn który podejmował zespół Orlenu Wisły Płock. MMTS co prawda rozpoczął od prowadzenie ale szybko swoją przewagę zarysowali goście, którzy wyszli na kilku bramkowe prowadzenie. Gospodarze grali ambitnie i w pewnym momencie zredukowali swoją stratę do 2 bramek ale pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 18:13. W drugiej połowie w dalszym ciągu lepiej grali goście i kontrolowali spotkanie, które ostatecznie zakończyło się wynikiem 29:20 dla zespołu z Płocka. Po tym spotkaniu szczypiorniści z Kwidzyna wciąż znajdują się na 9 miejscu w tabeli. Szanse na kolejne punkty MMTS będzie miał 9 maja, kiedy to zmierzy się w Gdańsku z miejscowym Wybrzeżem.

MMTS Kwidzyn – Orlen Wisła Płock 20:29 (13:18)

Piłka nożna: Olimpia grała ambitnie ale wróciła z Katowic bez punktów

Żółto-biało-niebiescy są w coraz gorszej sytuacji w walce o utrzymanie w II lidze. W środę w zaległym spotkaniu w Katowicach zmierzyli się oni z miejscowym GKS-em. Spotkanie rozpoczęło się w najgorszy możliwy sposób dla elblążan, którzy już w 4 minucie stracili bramkę po trafieniu Dominika Kościelniaka. Olimpia próbowała odwrócić losy spotkania i zwłaszcza w drugiej połowie była stroną przeważającą na tle faworyzowanego rywala lecz nie przełożyło się to trafienia. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla gospodarzy i Olimpia nie poprawiła swojej sytuacji w tabeli gdzie zajmuje 18 miejsce z 26 punktami. Tyle samo punktów przy dwóch spotkaniach rozegranych mniej ma Olimpia Grudziądz. Więcej spotkań o jedno do rozegrania mają również zajmujący 17 miejsce Lech II poznań (27 punktów) oraz mające po 29 punktów Bytovia Bytów i Błękitni Stargard. Szansę na kolejne punkty elbląski zespół będzie miał 9 maja, kiedy podejmie Znicza Prószków.

GKS Katowice – Olimpia Elbląg 1:0