Kościerzyna Sport Kacper Jaszewski Mistrzem Pomorza

Kacper Jaszewski Mistrzem Pomorza

Udane występy w końcówce sezonu  ma za sobą Kacper Jaszewski, młody lekkoatleta UKS Olimpijczyk Skorzewo. Dwa tygodnie temu w Chełmnie zdobył srebrny medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików U16 w biegach przełajowych na dystansie 2 km oraz zwyciężył w Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego w biegach przełajowych, które obyły się ubiegłą sobotę 21 listopada w Kwidzynie.

Podopieczny trenera Leszka Zblewskiego potwierdził, że należy do czołówki najlepszych biegaczy w kraju w kategorii do lat 16 pokonując m.in. mistrza Polski na 2000 m Krzysztofa Zielińskiego z Gdyni oraz czwartego zawodnika mistrzostw Polski w biegu na 1000 m.

W przełajowych Mistrzostwach Makroregionu w Chełmnie brała udział jeszcze dwójka zawodników Olimpijczyka Skorzewo.  Amelia Pobłocka wywalczyła 4 miejsce w biegu na dystansie 1,5 km, Kamil Fąferko zajął 7 miejsce w wyścigu na dystansie 3 km a dzięki dobrym występom swoich biegaczy UKS Olimpijczyk  w rywalizacji klubowej województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego został sklasyfikowany na wysokim 6 miejscu.

Zawody w biegach przełajowych miały pierwotnie odbyć się na przełomie marca i kwietnia, ale ze względu na pandemię koronawirusa zostały przeniesione na listopad.