Warmia i Mazury Elbląg 30. Dni Elbląga – zobacz szczegółowy program!

30. Dni Elbląga – zobacz szczegółowy program!

Przed nami jubileuszowa 30. edycja Dni Elbląga. Zapraszamy w pierwszy weekend wakacji, czyli od 21 do 23 czerwca. Gwiazdami podczas Dni Elbląga, będą: Danzel, Gromee, Elbląska Orkiestra Kameralna, Lanberry, Kwiat Jabłoni, Electric Girls, czy DJ SKYTECH. Na scenie nie zabraknie również lokalnych zespołów.

Podczas święta miasta poza koncertami, które odbywać się będą na Placu Katedralnym na elblążanki i elblążan czekać będzie również wiele innych atrakcji w tym między innymi: koło widokowe, zawody Iron Hand, wyścigi smoczych łodzi. W Bibliotece Elbląskiej będzie działała strefa rodzinna, a na dziedzińcu Muzeum strefa seniora. W strefie społecznej na Bulwarze Zygmunta Augusta będzie można skorzystać z badań profilaktycznych. Przypominamy, że podczas Dni Elbląga mieszkańcy będą mogli korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Poniżej szczegółowy program:

STREFA KONCEROWA

Piątek, 21 czerwca

STREFA KIBICA:

17.00-20.00 Pokazy i warsztaty freestyle football – Miłosz Stopiński – TEN OD PIŁKI/ Bulwar Zygmunta Augusta

18.00-19.45 Mecz Polska – Austria/ Bulwar Zygmunta Augusta

19.45 Salsa i bachata w wykonaniu Szkoły Tańca SALSA Elbląg/ plac przy Katedrze

20.00 DJ TOYA/ plac przy Katedrze

21.00 DANZEL/ plac przy Katedrze

22.00 Gromee/ plac przy Katedrze

Sobota, 22 czerwca

18.00 Występy elblążan z 7. edycji The Voice Kids/ plac przy Katedrze

19.00 koncert „The ULTIMATE Zimmer MUSIC”

Elbląska Orkiestra Kameralna pod batutą Hadriana Tabęckiego/ plac przy Katedrze

21.00 Electric Girls/ plac przy Katedrze

22.00 DJ SKYTECH/ plac przy Katedrze

Niedziela, 23 czerwca

16:45 – Wręczenie Nagrody Prezydenta Elbląga zawodowej rodzinie zastępczej – „MOC RODZINY”

17.00 Występ zespołu Szalone i Szalone Małolaty ze Studia Artystycznego Katarzyny Panicz

17.30 Występ zespołu Diamenty z Młodzieżowego Domu Kultury

18.00 Koncert AG Carmen

19.30 Lanberry

21.00 Kwiat Jabłoni

STREFA GASTRONOMICZNO – HANDLOWA – Bulwar Zygmunta Augusta/

piątek godz.: 12.00-24.00, sob./niedz. godz.: 10.00-24.00

STREFA RODZINNA

Sobota, 22 czerwca

11.00 – 18.00 Bezpłatne dmuchane zjeżdżalnie -parking przy Muzeum Archeologiczno-Historycznym

11.00 – 18.00 Wystawa ilustracji książkowej wydawnictwa „Dwie siostry”/ Biblioteka Młodego Czytelnika BULAJ, ul. Zamkowa 1

11.00 – 18.00 Kraina Buka w Bulaju – gry i zabawy z przyrodą dla najmłodszych – Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej/ Biblioteka Młodego Czytelnika BULAJ, ul. Zamkowa 1

11.00 – 18.00 Stoisko Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu-malowanie twarzy, wyplatanie warkoczyków/ dziedziniec Muzeum Archeologiczno-Historycznego

11.00 – 18.00 Wystawa statyczna szybowca/plac przed Muzeum Archeologiczno-Historycznym

11.00 – 14.00 Pokazy i warsztaty eksperymentów chemicznych z EPT/ dziedziniec Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Norwida

11.00 – 18.00 „Majsterkowo” – Castorama – warsztaty dla dzieci/ dziedziniec Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Norwida

11.00 – 13.00 Warsztaty edukacyjne dla dzieci pn. „Dzień dinożaura 3”/ dziedziniec Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Norwida ! obowiązują zapisy: elkamera@bibliotekaelblaska.pl

Dobra zabawa z Fabryką Dobra– strefa animacji dla dzieci/ dziedziniec Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Norwida

  • 10.00 – 17.00 Sensoplastyka dla maluszków, zajęcia muzyczne, spotkanie z psychologiem dziecięcym i fizjoterapeutą
  • 13.00 – 14.00 Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pn. „Elbląg – Moje Miasto”
  • 14.00 – 15.00 W krainie Pana Kleksa – kleksografia, kalambury, kleksowe przypinki
  • 15.00 – 16.00 Wspólne tworzenie slajmów i eksperymenty

13.00 – 17.30 Rodzinna gra biblioteczna pn. „Elbląskie Skarby”/ dziedziniec Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Norwida

13.00 – 18.00 Strefa sportu z MKS TRUSO

18.00 – 19.00 Teatr Vaška: spektakl dla dzieci pn.”Kapryśna Księżniczka”/ Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida, sala ul. św. Ducha 3-7

Niedziela, 23 czerwca

11.00 – 17.00 Bezpłatne dmuchane zjeżdżalnie/ parking przy Muzeum Archeologiczno-Historycznym

11.00 – 17.00 Kraina Buka w Bulaju – gry i zabawy z przyrodą dla najmłodszych – Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej/ Biblioteka Młodego Czytelnika BULAJ, ul. Zamkowa 1

11.00 – 15.00 Wystawa ilustracji książkowej wydawnictwa „Dwie siostry”/ Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj, ul. Zamkowa 1

11.00 – 13.00 Warsztaty edukacyjne dla dzieci pn. „Dzień dinożaura 3”/ dziedziniec Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Norwida (! obowiązują zapisy: elkamera@bibliotekaelblaska.pl)

11.00 – 17.00 Stoisko Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu-malowanie twarzy, wyplatanie warkoczyków/ dziedziniec Muzeum Archeologiczno-Historycznego

11.00 – 14.00 Warsztaty tworzenia ilustracji architektonicznej dla młodzieży i dorosłych/ dziedziniec Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Norwida (! obowiązują zapisy: elkamera@bibliotekaelblaska.pl)

11.00 – 14.00 Pokazy i warsztaty eksperymentów chemicznych z EPT/ dziedziniec Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Norwida

11.00 – 17.00 „Majsterkowo” – Castorama – warsztaty dla dzieci/ dziedziniec Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Norwida

11.00 – 17.00 Wystawa statyczna szybowca/ plac przed Muzeum Archeologiczno-Historycznym

11.00 – 17.00 Dobra zabawa z Fabryką Dobra – strefa animacji dla dzieci/ dziedziniec Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Norwida

11.00 – 17.00 Sensoplastyka dla maluszków, zajęcia muzyczne, spotkanie z psychologiem dziecięcym i fizjoterapeutą

13.00 – 14.00 Piekarczykowy Zawrót Głowy „wydzieranki, wyklejanki”

14.00 – 17.00 Wspólne tworzenie slajmów i eksperymenty

16.00 – 18.00 W krainie Pana Kleksa – kleksografia, kalambury, kleksowe przypinki

12.00 Prelekcja „Prawidłowe wzorce ruchowe wśród młodzieży” Marta Komar, Piotr Wilma „Młode Dziki”/ Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida, sala ul. św. Ducha 3-7

12.00 – 14.00 Bal Przebierańców dla Najmłodszych z okazji 30. edycji Dni Elbląga/ Ratusz Staromiejski, sala koncertowa

13.00 Pokaz i warsztaty Muay Thai Infinity Fight Elbląg/ dziedziniec Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Norwida

13.00 – 15.00 ekoM.O.D.A warsztaty inspirowane książką „M.O.D.A” K. Świeżak z ilustracjami K. Boguckiej/ Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj, ul. Zamkowa 1

13.00 – 17.00 Strefa sportu MKS Truso

STREFA SPOŁECZNA/Bulwar Zygmunta Augusta

Punkt Konsultacji Społecznych oraz Punkt Informacyjny Elbląskiego Budżetu Obywatelskiego

  • Piątek, 21 czerwca, godz. 15.00 – 18.00
  • Sobota, 22 czerwca 10.00-18.00
  • Niedziela, 23 czerwca 11.00-17.00

STREFA ZDROWIA/Bulwar Zygmunta Augusta

Piątek, 21 czerwca

15.00 – 18.00 Punkty badań profilaktycznych (pomiar: ciśnienia krwi, poziomu glukozy, cholesterolu i trójglicerydów, BMI wraz ze składem masy ciała, edukacja i profilaktyka zdrowotna)

15.00 – 18.00 Quizy z nagrodami dla dzieci, symulatory: alkogogle, narkogogle

Sobota, 22 czerwca

10:00 – 18:00 Punkty badań profilaktycznych

10.00 – 16.00 DERMOBUS – mobilne badania znamion na skórze

10.00 – 16.00 Punkt Elbląskiego Stowarzyszenia Amazonek – nauka samobadania piersi, edukacja i profilaktyka zdrowotna

Niedziela, 23 czerwca

11.00 – 17.00 Punkty badań profilaktycznych (pomiar: ciśnienia krwi, poziomu glukozy, cholesterolu i trójglicerydów, BMI wraz ze składem masy ciała, edukacja i profilaktyka zdrowotna)

11.00-17.00 Quizy z nagrodami dla dzieci, symulatory: alkogogle, narkogogle

STREFA SENIORA/ dziedziniec Muzeum Archeologiczno – Historycznego

Sobota, 22 czerwca

W programie m. in.

11.00-18.00 Stanowisko Policji dot. bezpieczeństwa

Stanowisko dot. bezpieczeństwa w świecie bankowości

Stanowisko Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiejw Elblągu – gry pamięciowe dla seniorów, stanowisko do rehabilitacji

Stanowisko z konsultacjami dotyczącymi słuchu

Wystawa zabytkowych samochodów

12.00 – 16.00 Występy artystyczne Seniorów

15.00 Taneczno fitnessowe zajęcia Globdance® oraz nauka tańca Bachata

16.00-18.00 Dancing z animacjami tanecznymi wraz z poczęstunkiem/ Dzienny Dom Senior PLUS, ul. Zamkowa 16A

Niedziela, 23 czerwca

W programie m. in.:

11.00 Koncert „LAZURKI” ze Środowiskowego domu Samopomocy LAZARUS

11.00 – 17.00 Stanowisko Policji dot. bezpieczeństwa

  • Stanowisko Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiejw Elblągu – gry pamięciowe dla seniorów, stanowisko do rehabilitacji
  • Wystawa zabytkowych samochodów
  • Forum Inicjatyw Pozarządowych

12.00 – 16.00 Występy artystyczne Seniorów

12.00 Prelekcja Policji w sprawie bezpieczeństwa i wyłudzeń wśród seniorów/ Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida, sala ul. św. Ducha 3-7

STREFA ROZRYWKI

Piątek, 21 czerwca

12.00 – 24.00 Wesołe miasteczko / Bulwar Zygmunta Augusta

12.00 – 24.00 Przejażdżki kołem widokowym/ Bulwar Zygmunta Augusta

13.00 – 16.00 Holy Festiwal – zabawa z DJ / Grota Miejscówka – Park Planty

13.00 – 16.00 Fotobudka 360O – pamiątkowe zdjęcie z okazji 30.edycji Dni Elbląga/ Park Planty

16.00 – Elbląg z kajaka/ miejsce spotkania: przystań kajakowa MOSIR, ul. Radomska 5

16.30 – Spacer z przewodnikiem „Śladami Piekarczyka”/ miejsce spotkania: Brama Targowa

18.00 – 21.00 Fotobudka 360O – pamiątkowe zdjęcie z okazji 30.edycji Dni Elbląga/ Bulwar Zygmunta Augusta

18:00 Wystawa prac malarskich „Głos koloru” Alicji Anuszek/ Kiosk Kultury – Przystań Grupy Wodnej

Sobota, 22 czerwca

7.45 – Rejs Żeglugi Gdańskiej na trasie: Elbląg-Krynica Morska/ nadbrzeże rzeki Elbląg

10.00 – Elbląg z kajaka/ miejsce spotkania: Przystań kajakowa MOSIR, ul. Radomska 5

10.00 – 18.00 Interaktywna Wystawa Dawnej Książki i Prasy Elkamera/ Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida, ul. Św. Ducha 3-7 (bilety do nabycia w Centrum Obsługi Czytelnika)

10.00 – 24.00 Wesołe miasteczko / Bulwar Zygmunta Augusta

10.00 – 24.00 Przejażdżki kołem widokowym/ Bulwar Zygmunta Augusta

10.00 – 13.00 Dzień otwarty Browaru w Elblągu/ ul. Browarna 71

10.00 – 17.00 Wyścig Smoczych Łodzi/ rzeka Elbląg, nadbrzeże od strony ul. Wybrzeże Gdańskie

10.30 – 14.00 45. Konkurs o tytuł „Najlepszego Kierowcy Regionu Elbląskiego”/ Polski Związek Motorowy OZDG Sp. z o. o, ul. Nowodworska 46

11.00 Spacer z przewodnikiem „Śladami Piekarczyka”/ miejsce spotkania: Brama Targowa

11.00 – 18.00 Warsztaty edukacyjno-rzemieślnicze CKZiU ECEZ/ Bulwar Zygmunta Augusta

11.00 – Rowerowy Elbląg – zwiedzanie miasta/ miejsce spotkania: Plac Słowiański

12.00 – 20.00 Fotobudka 360 O – pamiątkowe zdjęcie z okazji 30.edycji Dni Elbląga/ Bulwar Zygmunta Augusta

12.00 – 14.00 Międzynarodowa „Sobota z przewodnikiem”/ miejsce spotkania: Brama Targowa

  • Dni Elbląga (jęz. angielski)- godz. 12.00
  • Dni Elbląga (jęz. niemiecki)- godz. 14.00

14.00-15.00 Piana Party/ Przystań Grupa Wodna

15.30 – Prelekcja „Elbląg miasto Hanzy”/ miejsce spotkania: Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida, ul. Św. Ducha 3-7, sala kinowa

ok. godz.22.00Letnie kino pod chmurką/ Park Kajki

Niedziela, 23 czerwca

09.00 – 16.00 Zawody o tytuł najsilniejszej ręki Elbląga – IRON HAND/ rzeka Elbląg, nadbrzeże od strony Bulwaru Zygmunta Augusta

10.00 – 15.00 Interaktywna Wystawa Dawnej Książki i Prasy Elkamera/ Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida, ul. Św. Ducha 3-7 (bilety do nabycia w Centrum Obsługi Czytelnika)

10.00 – 24.00 Wesołe miasteczko / Bulwar Zygmunta Augusta

10.00 – 24.00 Przejażdżki kołem widokowym/ Bulwar Zygmunta Augusta

10.00 – Elbląg z kajaka/ miejsce spotkania: przystań kajakowa MOSIR, ul. Radomska 5

11.00 – Spacer z przewodnikiem „Elbląskie kamienice i ich tajemnice”/ miejsce spotkania: Brama Targowa

11.00-17.00 Warsztaty edukacyjno-rzemieślnicze CKZiU ECEZ/ Bulwar Zygmunta Augusta

12.00 – 14.00 Warsztaty z tworzenia wianków/ Ratusz Staromiejski, parter

12.00 – 20.00 Fotobudka 360O – pamiątkowe zdjęcie z okazji 30.edycji Dni Elbląga/ Bulwar Zygmunta Augusta

Joanna Urbaniak
Biuro Prezydenta Miasta
Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
wpDiscuz
0
0
Chcieli byśmy poznać Twoje zdanie. Skomentujx
Exit mobile version