Archiwum Archiwum Elbląg Zainaugurowały spotkania Elbląskie drużyny w II lidze.

Zainaugurowały spotkania Elbląskie drużyny w II lidze.

W 1 kolejce piłkarskiej drugiej ligi zainaugurowały spotkania nasze elbląskie drużyny. Obydwie niestety nie zdobyły gola. 1 pkt udało się uzyskać Olimpii, która bezbramkowo zremisowała z Stalą Rzeszów na wyjeździe. Concordia natomiast przegrała 0:1 na własnym stadionie.

Rywalami debiutującej w II lidze Concordii na elbląskim boisku była drużyna Stali Stalowa Wola. Goście zwyciężyli po samobójczej bramce w końcówce spotkania.
Bardziej natomiast doświadczona Olimpia Elbląg wyjechała po punkty do Rzeszowa. Miejscowa Stal postawiła wysoko poprzeczkę naszym piłkarzom , którzy nie potrafili skutecznie sforsować obrony gospodarzy. Ostatecznie padł bezbramkowy remis 0 : 0.
Początkowo dominowali Elblążanie. W 12 minucie meczu okazję bramkową zmarnował Kolosov, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego minimalnie spudłował.
Z kolejnymi minutami do głosu dochodzili gospodarze. W 28 minucie elbląskiego bramkarza minął Koczon jednak obrońcy skutecznie zablokowali strzał.
W drugiej połowie emocji było trochę więcej. Trzeba przyznać iż obie drużyny nie chciały zagrać na remis. W grze widoczna była agresja, świadczyć o tym może aż 8 żóltych kartek w meczu. Najciekawszą akcję dla Olimpii w drugiej połowie stworzył Radushko w 64 minucie meczu (sytuacja sam na sam). Pod koniec groźną okazję mieli
gospodarze, jednak nasz bramkarz Aleksei Rogachev popisał się udaną choć na raty interwencją. W tej sytuacji strzelał z 17 metrów Kamil Stachyra.
Tak więc po 1 kolejce więcej powodów do zadowolenia ma bardziej doświadczona drużyna Olimpii, jednak drużynie Concordii również należy pogratulować walki do samego końca.
Przypominamy iż już 11 sierpnia Olimpia przy ulicy Agrykoli zmierzy się w Pucharze Polski z Koroną Kielce. 15 sierpnia na wyjazd ligowy uda się do Suwałk gdzie zmierzy się z Wigrami.
Concordia zagra natomiast kolejny mecz ligowy z Pogonią w Siedlcach.