Archiwum Archiwum Elbląg Śmigały celuloidowe piłeczki

Śmigały celuloidowe piłeczki

Na lodowisku „Helena” rozegrano drugi, wakacyjny turniej tenisa stołowego. Przy stołach w dwóch kategoriach wiekowych o punktową zdobycz do klasyfikacji generalnej rywalizowało 21 zawodników i jedyna zawodniczka. Po serii meczów eliminacyjnych w systemie rosyjskim do decydującej walki o miejsca na podium przystąpili najlepsi w każdej z kategorii.
W półfinałowych pojedynkach uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów Daniel Stryjewski pokonał 3:2 Fabiana Sikorę, a Aleksander Ludwikowski wygrał 3:0 z Sebastianem Krajewskim. W meczu o trzecie miejsce Sebastian Makowski zwyciężył 3:0 Sebastiana Krajewskiego, a w finale Sebastian Stęplewski pokonał 3:1 Aleksandra Ludwikowskiego.
Po podsumowaniu wyników z wszystkich gier okazało się, że turniej wygrał Daniel Stryjewski 12 pkt, wyprzedzając Aleksandra Ludwikowskiego 11 pkt, Sebastiana Makowskiego 10 pkt i Sebastiana Krajewskiego 9 pkt.
W kategorii Open, w decydującej fazie turnieju, Roman Grudzień pokonał 3:1 Jacka Świtalskiego, Robert Zaborowski wygrał 3:0 z Bartoszem Kępskim. W pojedynku o trzecie miejsce Jacek Świtalski zwyciężył 3:2 Janusza Krigera, a w finale Robert Zaborowski pokonał 3:1 Romana Grudnia.
Tak więc turniej wygrał Robert Zaborowski 10 pkt przed Romanem Grudniem 9 pkt, Jackiem Świtalskim 8 pkt i Januszem Krigerem 7 pkt.
Po dwóch turniejach tenisa stołowego rozgrywanych w ramach „Wakacji z MOSiR-em” w punktacji generalnej szkół prowadzi Fabian Sikora 15 pkt, przed Sebastianem Stęplewskim 12 pkt, Aleksandrem Ludwikowskim 11 pkt i Sebastianem Makowskim 10 pkt.
W punktacji generalnej Open najlepszy jest Jacek Świtalski 21 pkt przed Robertem Zaborowskim 20 pkt, Januszem Krigerem 19 pkt i Romanem Grudniem 18 pkt.
Podsumowanie i wręczenie nagród odbędzie się po III turnieju, który zostanie rozegrany 10 sierpnia 2012 r. na lodowisku „Helena” przy ul. Karowej 1. Zapisy do turnieju od godz. 9.30 do godz. 9.55. Początek zawodów godz. 10.00.